Kogeneracija– dujų variklių jėgainės

Jenbacher LEFT INNIO Distrib NU Services RGB FULL COL POS

Tiekiame skirtingų tipų bei galios variklius, elektros ir šilumos gamybai. Galimas platus konfigūracijų pasirinkimas ir pritaikymas, išpildyti skirtingiems poreikiams.

  • Nominali elektros galia nuo 0,12 MW iki 10 MW;
  • Vietiniam elektros vartojimui skirti generatorių komplektai;
  • Kogeneracijos moduliai vienu metu gamina elektrą ir šilumą;
  • Elektriniai komutatoriai ir valdymo blokai;
  • Periferinė įranga pvz.: dujinio kuro valymo, išmetamųjų dujų apdorojimo sistemos;
  • Moduliniai (turn-key) sprendimai pvz.: konteinerinės jėgainės;
  • Aptarnavimas ir priežiūra: paleidimas derinimas, atsarginių dalių tiekimas, ilgalaikės priežiūros sutartys bei jėgainės eksploatacija.


Naudojamas kuras:

  • Gamtinės dujos, biodujos, sąvartyno dujos
  • Specialiosios dujos.

Turite klausimų? Susiekite su mumis!
Arba rašykite: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Domina jėgainių aptarnavimas ir priežiūra?
Spasukite čia
FILTER UAB yra įgaliotasis INNIO variklių atstovas ir priežiūros partneris Lietuvoje.

Dujomis varomi stūmokliniai varikliai INNIO Jenbacher, generatorių komplektai ir kogeneracijos įrenginių blokai pasiekia nuo 200 iki 10 000 kW galią. Jėgainės naudoja gamtines dujas arba įvairias kitas dujas (pvz., biodujas, sąvartynų dujas, anglies kasyklų dujas, biologines dujas, degias atidirbusias technines dujas). INNIO Jenbacher jėgainės generuoją elektrą ir šilumą bei gali gaminti ir šaltį (aušinimą). 
 
Tri-generacija yra laikomas procesas kai gaminama: elektra, šiluma ir šaltis (aušinimas).

Tam pasiekti naudojamas kombinuotas įrenginių veikimas. Varikliui gaminant elektrą ir šilumą ji perduodama į antrinį įrengimą – absorbcinį aušintuvą. Jame šiluma yra naudojama kaip varomoji jėga gaminti šaltį. Kai aušinimas nėra reikalingas šiluma naudojama šildymo tikslais.

Kombinuotos šilumos ir elektros energijos (CHP) sistemos tiekia ne tik vietiniam naudojimui ar viešajam tinklui skirtą elektrą, bet ir augalams reikalingą šilumą.

Kiekvienoje komunalinių atliekų tonoje yra nuo 150 iki 250 kg organinės anglies. Šios medžiagos biologiškai suyra, mikroorganizmai jas paverčia sąvartynų dujomis. Stabili, anaerobinė metano fermentacija prasideda, praėjus nuo metų iki dviejų po to, kai atliekos paliekamos sąvartyne.

Skirti išgauti naudą iš biogeneratorių gaminamų biodujų jas deginant kogeneraciniame variklyje ir gaminant elektrą bei šilumos energiją.